ДО УВАГИ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ!

 

Якщо ви бажаєте отримати престижну професію,

повноцінну освіту і бути впевненими в отриманні добре оплачуваної роботи.

 

Маріупольський професійний ліцей

сфери послуг і торгівлі (№60)

при співпраці з Маріупольським технікумом

Донецького університету економіки і торгівлі

 ім. Михайла Туган -Барановського.

 

ЗАПРОШУЄМО   НАВЧАТИСЯ за професіями:

На базі 9 класів

(термін навчання 2 роки) з одержанням професії

кваліфікованого працівника:

 

1. «Продавець продовольчих товарів, контролер-касир»;

2. «Кухар, кондитер».

На базі 11 класів

(термін навчання 1,5 роки) з одержанням професії

кваліфікованого працівника:

1. «Кухар»; 

2. «Офіціант, бармен»;

3. «Продавець продовольчих товарів, контролер-касир».

 

  • Учні забезпечуються стипендією.
  • Для учнів, які навчаються на відмінно - підвищена стипендія.
  • Усі стипендійні доходи індексуються відповідно до законодавства України.

 

На контрактній основі:

- «Кухар»  - термін навчання 6 міс.

- «Кондитер»  - термін навчання 6 міс.

 

Чи складно вибрати професію?

 

 

Не просто, а іноді і зовсім важко, особливо коли усвідомлюєш, що від цього рішення залежать роки життя. І якими будуть ці роки, можна тільки здогадуватися або зробити все, щоб знизити ймовірність помилки, невдачі, розчарування. Як не помилитися у виборі професії? Отже, як визначитися з професією- треба з нею ознайомитися.

Професія «КУХАР»

Професія кухар розвивалася разом з цивілізацією, так що можна сказати, це найдавніша професія.

Про перших професіоналів, що заробляли таким ремеслом на життя, свідчать позначки грецької цивілізації на острові Крит 2600-го року до н.е.

Десятки тисяч страв створила за свою історію світова кулінарія. З кулінарами радилися, від них залежав престиж тієї чи іншої шляхетної родини.

А ви знаєте, що професія кухаря не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Кухар, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи. Також пам'ятайте - успішний Кухар не може собі дозволити допустити помилку ...

 

Вам подобається готувати, експериментувати, створювати кулінарні шедеври? Ви добре знаєте, як «зробити людям смачно», або ж хочете навчитися цьому? Тоді професія кухаря для вас. Це цікава професія, яка дає простір фантазії і дозволяє кулінарові проявити свої творчі здібності.

Професія «Кондитер»

Східні рахат-лукум і халва, австрійський яблучний штрудель, французька тарталетка і знаменита шарлотка, англійські трюфеля ... Так, це професія кондитера. Майстри з приготування солодощів цінувалися у всі часи.

Затребуваність професії

Представники професії «Кондитер» є досить затребуваними на ринку праці. Незважаючи на те, що заклади ПТО випускають велику кількість фахівців у цій галузі, багатьом компаніям і на багатьох підприємствах потрібні кваліфіковані кондитери. Уже кілька років на ринку праці спостерігається попит на представників цієї професії.

Опис діяльності

Кондитер виготовляє різні види тесту для тортів, тістечок, кексів, печива, робить всілякі начинки і крему, помадку, шоколад, збиті вершки, желе і т. д. Здійснює процес підготовки напівфабрикатів. Випікає кондитерські вироби і оформляє їх. Професія « Кондитер» - унікальна професія, цікава, творча але й досить складна

Професія «Офіціант»

Офіціант (від лат. Officium- «посаду, ласку») - професія з'явилася разом з ресторанами європейського типу, в середині XIX століття. У трактирах обов'язки офіціантів виконували хлопчики з селянських сімей, навчалися цьому ремеслу протягом чотирьох років, починаючи з мийників посуду і прибиральників. Багато відомих особистостей починали свій трудовий шлях саме з професії офіціанта. Наприклад, Ален Делон підробляв в пивній, Бред Пітт - в ресторані швидкого харчування.

Професія «Офіціант» вважається дуже затребуваною на ринку праці , тому що спостерігається ріст кількості елітних ресторанів , зростають вимоги до якості обслуговування.

Опис діяльності

І саме офіціант обслуговує відвідувачів ресторану, кафе, кав'ярні та інших закладів громадського харчування. У кожному закладі існують свої вимоги до роботи персоналу. Відповідно до них офіціанти вітають клієнтів, оформляють і сервірують столи відповідно до заданого за зразком і загальноприйнятого етикету. Офіціант повинен знати меню свого закладу, технологію приготування страв, їх характеристику і ціни. Він може порадити гостям вибрати страви та підходящі до їх замовлення алкогольні напої. Банкети та урочисті заходи офіціанти обслуговують за певними правилами і вимогам. А цьому треба навчитися.

Унікальність професії

Професія «Офіціант» в даний час є дуже поширеною, оскільки досить тривалий період на фахівців в цій області існував високий попит серед роботодавців. Але ця сфера потребувала і продовжує потребуватимуть фахівців.

 

Професія «Бармен»

Слово «бар» прийшло до нас з англійської мови. Там воно означало невеликий ресторан або кафе з напоями та легкими закусками. Працівник, який обслуговував замовлення відвідувачів, іменувався барменом. Барні стійки з напоями є майже в кожному розважальному закладі, а також в ресторанах і кафетеріях.


 

Опис діяльності

Робота бармена з одного боку здається легкою і нескладної. Але це помилкове бачення. Сучасний професійний бармен знає не тільки величезну кількість приготування різних коктейлів і напоїв, але також призначення посуду, правила сервіровки. У багатьох закладах бармени показують справжнє шоу «фрістайл». Бармен, під час приготування напою, майстерно жонглює пляшками і посудом, використовує декоративні фрукти або вогонь. Це радує публіку і збільшує відвідуваність закладу. Такі бармени дуже цінуються в клубах, ресторанах і розважальних закладах.

Особливості кар'єрного росту

В наші дні барменом працювати може кожен. Для цього необхідно пройти відповідні навчання і пропрацювати помічником бармена деякий час. В майбутньому бармен може отримати навички фристайліста або сомельє. Рівень закладу, де працює бармен, визначить заробітну плату і подальші перспективи. А наявність вищої освіти і професіоналізм бармена дає перспективи відкрити свій бізнес або стати співвласником закладу.

 

Професія «Продавець продовольчих товарів, контролер - касир»

На сьогоднішній день професія "продавець-касир" є однією з найдоступніших і затребуваних в Україні. Багато, навіть ті, хто закінчив вищі навчальні установи, йдуть працювати продавцями. Чому? Тому що вимоги невисокі, а зарплата така ж, як у бухгалтера.

Продавець - особа, яка виступає посередником між виробником товару та покупцем. У найзагальніших рисах завдання продавця полягає в тому, щоб надати покупцеві необхідний йому товар, і отримати за цей товар гроші. Спеціалізація продавця визначається видом товарів, з якими він працює. Серед продовольчих товарів виділяють м'ясну і рибну продукцію, бакалію, кондитерські та кулінарні вироби, овочі і фрукти. Промислові товари включають в себе більш двох десятків різновидів.

Історія професії: Торгівля як явище виникла ще при племінному ладі, і спочатку мала вигляд натурального обміну: один вид товару обмінювався на інший. Гроші як еквівалент товарів з'явилися дещо пізніше. Одним з важливих етапів розвитку торгівлі була поява купців, які подорожували по різних містах і країнах, доставляючи рідкісні і незвичайні товари і сприяючи розвитку різних наук і дипломатичних відносин. Саме купці першими почали враховувати товар і класифікувати його. Розвитку торгівлі сприяло винахід швидкісних видів транспорту, що дозволили прискорити доставку товарів навіть в найвіддаленіші куточки земної кулі в десятки і сотні разів. ...

Соціальна значущість професії в суспільстві:

Професія продавця відноситься до однієї з найбільш затребуваних, адже з кожним містом кількість товарів зростає, і збільшується кількість торгових підприємств. Навіть розвиток інтернету і онлайн-торгівлі не може скасувати потреба в людях даної спеціальності, хоча сама професія з появою ПК сильно модернізувалася.

Масовість і унікальність професії: До осіб, які здійснюють продаж, пред'являються високі вимоги: знання психології покупця, комунікабельність, стресостійкість, увагу - ось лише неповний перелік якостей, якими повинен володіти продавець.

Де отримати професію:

До недавніх пір професію продавця можна було отримати лише в професійно – технічних закладах освіти і торгових коледжах.

 

Але, якщо ви визначилися з професією, то ми запрошуємо до нас на навчання!

В нашому ліцеї ви отримаєте знання, вміння та диплом кваліфікованого спеціаліста, впевненість в працевлаштуванні !